Kajima Corporation została założona w 1840 roku i do dziś jest jednym z czołowych wykonawców inwestycji budowlanych na świecie, znanym ze swojej innowacyjności oraz kompetencji projektowych i inżynieryjnych.


Kajima Corporation

Siedziba Kajima Corporation znajduje się w Tokio, a firma zatrudnia ponad 16.000 pracowników na całym świecie. Obecnie sieć operacyjna firmy obejmuje 18 krajów i działa praktycznie w każdej dziedzinie budownictwa i nieruchomości. Skonsolidowana roczna sprzedaż firmy to około 16 mld dolarów, co daje jej jedno z pierwszych miejsc wśród spółek budowlanych na świecie. Kajima Poland jest częścią europejskiej struktury Kajima Europe.

Kajima oferuje optymalne rozwiązania projektowe: od usług generalnego wykonawstwa, poprzez indywidualne podejście do projektu i wykonanie z odpowiedzialnością jednego podmiotu, po projekty kompleksowej rewitalizacji terenów miejskich. Jako pierwsza firma budowlana w Japonii Kajima założyła własny ośrodek badań technicznych – Kajima Technical Research Institute.

Kajima Corporation posiada bogate doświadczenie i wiedzę, związaną z przygotowaniem, projektowaniem i wznoszeniem wszelkich rodzajów konstrukcji, począwszy od tam, mostów i tuneli a skończywszy na drapaczach chmur, stadionach i ośrodkach wypoczynkowych. Specjaliści Kajima są zawsze gotowi służyć klientom w projektowaniu, budownictwie, inżynierii lądowej oraz zagospodarowaniu nieruchomości. Gruntowna znajomość technologii mechanicznych, elektrycznych i informatycznych, a także chemii, rolnictwa i oceanografii pozwala na realizację złożonych przedsięwzięć. Dlatego zarówno w Japonii jak i w innych krajach realizacje Kajima robią duże wrażenie.