Zakład zrealizowany na potrzeby Valeo Siemens czołowego dostawcy silników i technologii do pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Cały obiekt składa się z hali produkcyjnej (14 613 m2), Strefy Laboratorium i Metrologii (1408 m2), magazynu (11 868 m2) oraz dwukondygnacyjnej części biurowej (4235 m2). Na potrzeby produkcji wykonano wybrane instalacje procesowe: m.in. system sprężonego powietrza dla laboratorium i strefy produkcji, klimatyzację precyzyjną dla laboratorium i metrologii, a także wentylację technologiczną z odciągami procesowymi z urządzeń laboratoryjnych.

Przeprowadzono też szereg zaawansowanych prac ziemnych, w tym: zabezpieczenie skarp i wzmocnienie ich geokratą, wykonanie izolacyjnego wału ziemnego i zabezpieczenie pobliskiej istniejącej zieleni wysokiej, a także relokację czynnego wodociągu przebiegającego przez działkę. Na potrzeby całej inwestycji 7R Park Beskid II generalny wykonawca przebudował też skrzyżowanie ul. Cichej z droga krajową DK1, a także wybudował drogę dojazdową do inwestycji od ul. Cichej.

Obiekt DC1 posiada certyfikat BREEAM Very good. Z myślą o certyfikacji oraz o komforcie pracowników wykonano m.in. zielony dach (1100 m2), parking ze stacjami do ładowania samochodów elektrycznych, przystanek autobusowy.

7R Park Beskid II (Valeo Siemens)

Klient: 7R SA
Realizacja: 2020-2021
Zakres prac: zamienny projekt budowlany, projekt wykonawczy, generalne wykonawstwo, BREEAM
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Powierzchnia całkowita: 33 000 m²