Czterokondygnacyjne ultranowoczesne centrum magazynowo-dystrybucyjne Panattoni BTS Świebodzin przeznaczone jest do magazynowania, konfekcjonowania i spedycji produktów, na potrzeby najemcy z branży e-commerce. Cały obiekt o pow. całkowitej 200 000 m² składa się m.in. z części magazynowo-logistycznej (168 496 m² powierzchni całkowitej) oraz części biurowo-socjalnej (13 019 m² powierzchni całkowitej). By poprawić komunikację w rejonie nowej inwestycji, Kajima Poland wybudowała nowe rondo na drodze nr 276, wraz z niezbędną infrastrukturą.

Obiekt wyposażony jest w szereg rozwiązań proekologicznych, w tym: instalację fotowoltaiczną zaopatrującą cały obiekt w zielony prąd z energii odnawialnej (3873 panele dachowe), przystanki komunikacji zbiorczej dla pracowników, stacje ładowania samochodów elektrycznych, ścieżki rowerowe, łąki kwietne, domki dla owadów i w wiele innych rozwiązań. Obiekt posiada ekologiczny certyfikat BREEAM Excellent.

Proces projektowy odbywał się w systemie BIM (Building Information Modeling) z użyciem technik 3D, na platformie CDE (Common Data Environment).

Panattoni BTS Świebodzin

Klient: Panattoni
Realizacja: 2020-2021
Zakres prac: projekt wykonawczy, generalne wykonawstwo, BREEAM
Lokalizacja: Chociule, gm. Świebodzin
Powierzchnia całkowita: 200 000 m²